עצמל'ה חדרי ילדים - חזרה לעמוד הבית

עצמל’ה גם ב -

לפרטים והזמנות

3498*

עצמל'ה חדרי ילדים > טיפים > ארגון שולחנות ילדים

שולחן כתיבה לילדים - ארגון ושמירה על סדר

מאת:  (28/08/2014)

 

 

כאשר אתם רוכשים לילדיכם שולחן כתיבה, המטרה היא שהוא יהיה בו זמנית פונקציונאלי ומתאים לעיצוב החדר. אנחנו יודעים שבחירת ריהוט לילדים זו לא החלטה פשוטה, ולכן אצלנו בעצמל'ה קיימים מבחר של שולחנות כתיבה לילדים, בעיצובים שונים ובצבעים שונים.  מרכיב חשוב מאוד הוא שהשולחן ימלא את כל צרכי הילד, וישמש אותו גם ללימודים וגם לפנאי: שולחן כתיבה שלמעשה ישמש גם כשולחן יצירה. אך כאשר הילד מבלה זמן רב ליד שולחנו, חשוב שהדברים יהיו נגישים לו, וכידוע ילדים אינם מצטיינים בשמירה על סדר. 

לפניכם עצות אשר יעזרו לכם להפוך את שולחן הכתיבה של ילדיכם ליותר יעיל ומסודר:

 שולחן כתיבה לילדים

  •   סדר עדיפויות: החליטו מהם הפריטים בהם ילדכם משתמש לעיתים הכי קרובות (כלי כתיבה למשל), ואלו הם הפריטים שצריכים להיות הנגישים ביותר. סדרו אותם במגירה הקרובה ביותר, או בכלים מתאימים על השולחן, או על מדף נמוך. כך לא יהיה צורך כל פעם לקום על מנת לקחת את הדברים בהם משתמשים הכי הרבה. באותו אופן, עדיף לשים דברים בהם משתמשים לעיתים רחוקות יותר במקומות פחות נגישים, ובכך לפנות מקום לדברים החשובים (למשל מחברות חדשות יכולות להיות בשידה אחרת, אין להן שימוש מיידי).

  • שטח עבודה פנוי: עדיף לשמור על השולחן הכי פנוי שאפשר, ככל שמצטברים על השולחן יותר דברים, כך יש יותר בלאגן. וכאשר יש בלאגן סביב הילד זה עלול להוציא אותו מריכוז בזמן עשיית שיעורי בית למשל, והופך אותו לפחות פרודוקטיבי.

  • לוח מעל השולחן: על מנת לשמור על סדר, ולהמנע מערימות מיותרות, אפשר לתלות לוח כלשהו מעל השולחן, ולוודא שרק עליו תלויים הדפים החשובים שהילד רוצה לשמור. בצורה זו לא יווצרו ערימות של דפים על השולחן ותמיד יהיה אפשר למצוא את הניירות החשובים.

  • לימודים לעומת פנאי: את חומרי הלימוד מומלץ לשמור בקלסרים ייעודיים מסודרים לפי נושא הלימוד, ולשמור את כולם במדף אחד או מגירה אחת. ובכך בו זמנית ליצור הפרדה בין הנושאים הלימודיים השונים ובין חומרי הלימודים לדפי ציור וכד'.

  • סידור מחדש: עם הזמן, הערימה הקטנה ביותר הופכת לבלאגן שיצא משליטה. החל מכלי כתיבה שיצאו משימוש ועד דפים משומשים ומחברות חצי ריקות. המגירות מתמלאות, עד שכבר לא מוצאים כלום. בשלב זה אין ברירה אלא לסדר. אפשר לעבור מגירה-מגירה, או להוציא הכל ביחד ולהתחיל לעבור על הדברים. את מה שניתן, כמו דפים, עדיף למחזר ולא לזרוק. דברים שברצונכם לשמור סדרו מיד בתוך קלסר או ניילונית, ולא בערימה אחרת, על מנת שהערימות לא יתבלגנו ביניהן.  

  • אנחנו בעצמל'ה רוצים שלילדיכם יהיה את הטוב ביותר, ולכן אנו מציעים מבחר של רהיטים לילדים, ובנוסף לשולחנות כתיבה אנו גם מציעים כונניות וכוורות על מנת לספק פתרונות אחסון מעוצבים שיתאימו לעיצוב החדר שבחרתם.

     

 

 

 לכתבות נוספות בנושא חדרי ילדים