עצמל'ה חדרי ילדים - חזרה לעמוד הבית

עצמל’ה גם ב -

לפרטים והזמנות

3498*

עצמל'ה חדרי ילדים > תפריט ראשי >

קפיצה על מיטות ילדים - סיכונים

מאת: (23/10/13)כהורים לילדים, כנראה נאלצתם להתמודד בזמן כזה או אחר עם קפיצות הילדים על המיטה. ילדים, בעיקר בנים, מאמינים שהם סופרמן, ספיידרמן, בטמן או צבי נינג'ה ושלל יצורים מעופפים. אמנם יש האומרים שמדובר בפעילות לא מזיקה, אבל מנגד, יש האומרים שבקשת ההורים להפסיק לקפוץ על מיטות ילדים היא מוצדקת, שכן פעילות זו כרוכה בסיכונים בריאותיים לילד ובנזק למיטה.

 

 

בין הסיכונים שיש לקחת בחשבון כאשר מאפשרים לילדים לקפוץ על המיטה שלהם:

  • זעזוע מוח - כשהילדים קופצים על המיטה, הם עלולים ליפול ממנה, לקבל מכה בראש מהרצפה או ליפול על המיטה ולהיפגע מראש המיטה או ממעקה הביטחון. המכה בראש יכולה להיות חזקה ולהוביל לזעזוע מוח, ואף גרוע מכך. לעתים, זעזוע מוח יכול להעיד על פגיעה מוחית רצינית יותר.

    ילד קופץ על מיטת ילדים
  • שבר - נפילה ממיטת ילדים או ממיטה אחרת בזמן קפיצה יכולה גם להוביל למגוון שברים, כגון זרוע או רגל שבורים, ואף שברים מסוכנים יותר, כגון שבר בצוואר בנפילה מגושמת.

     
  • פגיעה ממאוורר התקרה - בחלק מחדרי הילדים בישראל מותקן מאוורר תקרה, הממוקם מעל מיטת הילדים. אם הילד קופץ גבוה על המיטה בזמן שהמאוורר מסתובב, קיים סיכון שהילד ייפגע מלהבי המאוורר. גם במידה שהמאוורר לא פועל, קיים הסיכון שהילד יקבל מכה מחלקים שונים במאוורר שתגרום לזעזוע מוח, חתכים או כוויות מהמנורה.

  • נזק למיטה - להבדיל אלף אלפי הבדלות מחשיבותה של פגיעה גופנית לילד, קיים גם הסיכון שמיטת הילדים תינזק כתוצאה מהקפיצה עליה. מסגרות המיטה או קפיצי המיטה עלולים להישבר, כמו גם רהיטים נוספים בחדר הילדים, ועל תיקונם, ייאלצו ההורים לשלם.

  • נפילה מהחלון - סיכון זה אמנם נשמע מעט מופרך, אבל לפי מרכז בריאות במיניסוטה, ארה"ב, מספר המקרים שבהם ילדים טופלו בשל נפילה מהחלון, גדל. מרכז הבריאות במיניסוטה טיפל ב-14 ילדים שנפלו מהחלון רק במחצית הראשונה של 2010. על פי דבריו של מומחה למניעת פציעות במרכז הבריאות, הגורם השכיח לנפילות הללו הוא ילדים הקופצים על המיטה, שבקרבתה ממוקם חלון. אז שמרו על הילדים שלכם ונסו למנוע מהם לקפוץ על המיטה באופן מסוכן.

 

 

 

Photo by DaMongMan

 


> טיפים לעיצוב חדרי ילדים

> רהיטי הילדים של עצמל'ה