עצמל'ה חדרי ילדים - חזרה לעמוד הבית

עצמל’ה גם ב -

לפרטים והזמנות

3498*

עצמל'ה חדרי ילדים > תפריט ראשי >

פטנטים חדשניים לארגון ועיצוב חדרי ילדים

מאת: (24/11/13)

 

כהורים לילדים, אתם ודאי נאלצים להתמודד עם בלגן בחדרי הילדים באופן קבוע. סדר הוא לא בעדיפות הראשונה אצל ילדים, והבלגן מתעצם בגלל מצבור שלל צעצועים וחפצים שונים וגם מאחר שלא תמיד יש מספיק מקום לאחסן את הכל. על מנת להתמודד ביצירתיות ובאלגנטיות עם הבלגן, וגם כדי להעביר לילדים את חשיבות הסדר בחייהם, אספנו טיפים חדשניים ומגוונים:

 

 • את כל הצעצועים והחפצים של הילדים מומלץ לאחסן בקופסאות שקופות או מיכלים שקופים, כך שיהיה קל לדעת מה כל קופסה מכילה מבלי לפתוח אותה ולהוציא את תכולתה. 

   

 • אם החלטתם ללכת על מיכלים שקופים לאחסן את הצעצועים, אבל אתם לא רוצים לראות אותם כל פעם שאתם נכנסים לחדר הילדים, ניתן לתלותוילונות מעוצבים שיסתירו אותם ובאותה עת יתרמו לעיצוב החדר. 

   

 • מגירות אלפביתיות:דרך נוספת לארגון הצעצועים והחפצים של הילדים היא כוורת עם מגירות שעל גביהן מופיעות אותיות, בשפה העברית, בשפה האנגלית או בשפה אחרת, כך שהכוורת לא רק תשמש לאחסון, אלא תשמש גם ללמידה בו זמנית.

   

  כוורת עם אותיות - projectnursery.com
  projectnursery.com

 

 • אם אתם רוצים ליצור אווירה בטוחה, כיפית ומסודרת בחדר הילדים, אפשר לתלות נדנדה קטנה על הקירולסדר את כל הבובות, כאילו הן מתנדנדות בנדנדה ונחות בין לבין המשחקים.

   

 • את בגדי הילדים המתאימים לעונה ניתן לארגן במגירות לפי ימות השבוע, כלומר במגירת יום ראשון נאחסן סט לבוש מלא לאותו יום בשבוע. על כל מגירה יהיה כתוב יום השבוע. בצורה זו, המגירות יהיו מסודרות והילדים יוכלו להתלבש במהירות בבוקר, מבלי להתלבט בבחירת הבגדים. 

   

 • דרך נוספת לסידור הבגדים היא לארגן אותם במגירות לפי צבע. על כל מגירה יהיה כתוב צבע אחר (אפשר גם שהכיתוב יופיע בצבע המתאים, כך שגם ילדים שעוד לא יודעים לקרוא יוכלו לדעת באיזה צבע מדובר) וכל הבגדים באותו הצבע יהיו באותה מגירה. 

   

 • אם לילד שלכם יש אוסף מכוניות מעניין או אוסף בובות קטנות, אפשר להשתמש במתלה נעליים בתור כלי לתצוגת האוסף, כך האוסף לא יתפוס מקום על שולחן הכתיבה או בארון. 

   

 • אם אתם מעוניינים לעודד את הילדים שלכם להיות עצמאיים ולהתלבש בעצמם, ניתן לתלות מעקה על הקירעם קולבים ארוכים במיוחד, בצורה כזו שהילדים יוכלו להגיע לבגדים שלהם ללא עזרה.

   

  קיר הצבוע כלוח גיר - @FamilyFun
  Twitter: @FamilyFun

   

   

 • לארגון חפצים שיתרום לעיצוב מקורי וחדשני שהילדים יאהבו, אפשר לצבוע את אחד הקירות בצבע של לוח גיר, לתלות עליו כמה מדפים ומעל החפצים המאורגנים לכתוב בצבע גיר בכתב יד את שמות החפצים.

   

 • אם אין לכם מספיק מקום בארון בשביל לתלות את השמלות של הילדה או את החליפות של הילד כדי שלא יתקמטו, אפשר להיות יצירתיים, למצוא ענף ארוך, לקשור אותו עם סרטים צבעוניים ולתלות מהתקרה כמתלה בגדים מגניב שירענן את עיצוב החדר.

 

 


טיפים לעיצוב חדרי ילדים

רהיטי הילדים של עצמל'ה