עצמל'ה חדרי ילדים - חזרה לעמוד הבית

עצמל’ה גם ב -

לפרטים והזמנות

3498*

עצמל'ה חדרי ילדים > טיפים > לא רק מיטת מעבר

לא רק מיטת מעבר

מאת:  (23/02/2015)

 

כאשר הילד גדל ומגיע הזמן לעבור מעריסה למיטת מעבר, יש גורמים נוספים שצריך לקחת בחשבון, חוץ מאשר המיטה עצמה. המעבר מחדר תינוקות לחדר ילדים הוא משמעותי, ובשלב זה עדיף לשנות ולעצב את החדר באופן שיוכל לגדול עם הילד, ולא לשמש אותו רק במספר השנים הקרובות.
קיימות אפשרויות עיצוב שקל יותר לשנות מאשר את הריהוט ומבנה החדר. לפניכם מוצגות אפשרויות רבות, גם קבועות יותר וגם ברות שינוי תוך דקות.

 מיטת מעבר

  • ציורי קיר: על מנת לשנות את מראה ואווירת החדר במהירות וקלות יחסית ניתן לצייר ציורי קיר אשר תואמים את הסגנון אליו שואפים להגיע. אך אם רוצים לנקוט בצעדים פחות קבועים, ניתן לעשות שימוש במדבקות קיר לחדרי ילדים או דמויות נדבקות למיניהן. היתרון במדבקות הוא שהן ניתנות להורדה או החלפה בקלות ומהירות, ללא הוצאה כספית גדולה.

 

  • שידה: כאשר מגיע הזמן להחליף את העריסה במיטת מעבר, כנראה שגם מגיע הזמן להחליף את שידת ההחתלה בשידה איכותית יותר המתאימה לצרכים אחרים. שידה לחדר ילדים כזו תהייה עמידה יותר ותישאר שימושית גם בטווח הרחוק.

 

  • שדרוג הארון: מקום אחסון הוא קריטי בחדרי ילדים ובחדרים בכלל, והפעוט רק מתחיל לאגור חפצים. לכן, פעמים רבות יש צורך גם בשידה וגם בארון בגדים. לכן, גם אם בעבר שידת ההחתלה הספיקה, ככל שהילד יגדל כך יהיה צורך ביותר שטח אחסון. ברגע שעושים שינוי עיצובי בחדר מומלץ כבר לחשוב לטווח הרחוק - כך שגם אם עדיין אין צורך בארון בגדים, היום בו ארון ילדים יהיה פריט חובה בחדר לא רחוק. 

 

  • כילה: תליית אביזרים כמו כילה למיטה (אפיריון) מעל מיטת ילדים, משנה לחלוטין את אווירת החדר, כך שאם נדרש שינוי מהיר בעלות מינימלית, כילה היא אופציה שבהחלט כדאי לחשוב עליה. בעבור ילדה שאוהבת אגדות ונסיכות, דבר פעוט שכזה יכול להוות שינוי משמעותי, ויעזור להתרגל למיטת המעבר החדשה.

 

  • שולחן יצירה: בגיל זה עוד אין צורך משמעותי בשולחן כתיבה, ואם רוצים לדחות הוצאות מיותרות לעתיד, אפשר לבחור בשולחן יצירה קטן במקום שולחן כתיבה בגודל מלא. כך לילד יהיה מקום בו הוא יוכל לשבת ולצייר, בגודל שיותר מתאים לו.

 

  • שולחן כתיבה: עם זאת, במידה והחדר מרווח ויש תקציב פנוי, ניתן כבר מגיל צעיר להכניס לחדר שולחן כתיבה לילדים. כך לילד יהיה אזור משלו בו הוא יוכל לכתוב או לצייר, והשולחן יהיה שימושי לטווח הרחוק יותר, כאשר הפעוט יגדל ויתחיל ללכת לבית הספר. 

 

  • ספסל: הוספת מקומות ישיבה כמו ספסל קלפה לילדים, מוסיף מקום אחסון מעבר לשינוי באווירה ותחושת נוחות. במקביל, אזור ישיבה מונמך יותר מתאים למידותיהם של ילדים קטנים.

 

  • בחירת דוגמאות: כאשר בוחרים צבעים ודוגמאות לעיצוב החדר, תמיד מומלץ לבחור בצבעים רגועים ונייטרליים עליהם הילד יוכל לבנות בעתיד. צבעים רגועים ודוגמאות קלאסיות יגדלו עם הילד ולא יהפכו לילדותיים מהר מדי. 

 

  • אמנות: קיים מבחר רחב של אמנות וציורים שניתן לתלות בחדרי ילדים. אך אם רוצים שלדברים שתלויים על הקירות יהיה ערך מוסף, ניתן לבחור באותיות להדבקה, ובכך לחשוף את הילד לאלף-בית מגיל צעיר.

 לקריאה נוספת: