עצמל'ה חדרי ילדים - חזרה לעמוד הבית

עצמל’ה גם ב -

לפרטים והזמנות

3498*

עצמל'ה חדרי ילדים > טיפים > כיצד לבחור וילונות לילדים

כיצד לבחור וילונות לחדרי ילדים

מאת:  (18/02/2015)


כאשר מעצבים חדר ילדים, יש לקחת בחשבון מכלול של גורמים, כי כל אביזר משפיע על האווירה והמראה הסופיים של החדר. אך בגלל שמדובר בחדרי ילדים, יש חשיבות עליונה לבטיחותם של הרהיטים והאביזרים שנבחר.


קיימים שלל גורמים שצריך לשקול:

 

 

וילון לחדר ילדים

    •  גיל ומגדר: במידה ולכל ילד יש חדר משל עצמו, חשוב לקחת בחשבון את גילו ומגדרו. מה שילדה בת שנתיים אוהבת, לא מתאים לילד בן 5 למשל. כמובן, שלא מדובר בהבדלים רק של צבעים ותחומי עניין, אלא גם של הרהיטים והאביזרים שיש בהם צורך. כמו למשל - מיטת מעבר לעומת מיטת ילדים. בגילאים צעירים יותר אין צורך בשולחן כתיבה, אולי שולחן יצירה קטן יספיק. בנוסף, לילדים קטנים יותר יש נטייה לאהוב דוגמאות וצבעים זוהרים, בעוד שילדים גדולים יותר לרוב אוהבים דמויות ממותגות או מצוירות. כאשר מדובר בצבעים לפי מגדר, כיום כבר נותנים פחות חשיבות לנושא, ומתחשבים גם ברצונות הילד. עם זאת, ניתן לבחור בצבעים סולידיים ונייטרליים. 

 

    •  סוג בד: כאשר בוחרים וילונות לחדרי ילדים, יש לקחת בחשבון האם החדר מואר היטב. מומלץ לבחור בבדים כבדים ועבים יותר, אם בחדר יש שפע של אור. בנוסף, לא מומלץ להשתמש בבדים עדינים ובצבעים זוהרים בחדרים מוארים, מאחר וקרני השמש יגרמו לצבע לדהות ולבד להיהרס מהר יותר. ככלל, עדיף לבחור בבדים טבעיים, אך חשוב לשים לב כי קיימים בדים שאינם מתאימים לכביסות בתדירות גבוהה, ולכן עדיף להימנע מהם. בדים קלים יותר מומלצים בחדרי ילדים בהם אין צורך בהסתרת אור רב, ובחדרים של ילדים בעלי אלרגיות למיניהן, מאחר וגם יש פחות בד וגם מאחר שבדים קלים תופסים פחות אבק.

 

    •  יכולת הסתרה: אם המשפחה גרה בקומה תחתונה או בבית פרטי, כמובן שלא נרצה שעוברי אורח ברחוב או השכנים ממול יוכלו לראות לתוך חדר הילדים.  

 

    • בטיחות: זהו הקריטריון החשוב ביותר בבחירת וילונות לחדרי ילדים (או ריהוט ילדים בכלל). בתחום הזה, לבדים הקלים יותר יש שני יתרונות ברורים: ראשית, ילדים קטנים עלולים למשוך אותם ולהתחבא מאחוריהם; ושנית, סכנת החנק או החבלה פוחתת משמעותית. לכן, צריך לשקול גם את אורך הוילון והאם רוצים שהילד יגיע אליו.

 

 

כמובן, גם כאשר לוקחים בחשבון את כל הגורמים שלעיל, חשוב לזכור שמדובר בחדר ילדים, וכל בחירה שעושים צריכה בסופו של דבר לשמח את הילד, כדי שיהיה מרוצה מהחדר שלו וירצה לבלות בו זמן רב. אצלנו בעצמל'ה ניתן למצוא מגוון של וילונות לחדרי ילדים, בעיצובים קלים ונעימים שיתאימו לכל חדר ומתאימים לקו העיצובי של שאר רהיטי עצמל'ה.

 

 

 

 

 

לקריאה נוספת: